Pohodlné spúšťanie programov myškou

MouseExtender

Ak potrebujete často spúšťať viacero programov, určite máte na to svoj spôsob. Jednotlivé programy môžete spúšťať zo systémového menu “Štart”. Alebo máte vytvorené množstvo zástupcov na pracovnej ploche. Oba spôsoby sú preferované, ale zároveň aj dosť ťažkopádne. Ak chcete pohodlne spúšťať programy myšou, čítajte ďalej…

Šikovný a zároveň rýchly spôsob spúšťania programov je pomocou MouseExtender. Je to útulný soft, ktorý vám ponúka zástupcov programov, zložiek a systémových funkcií (Ovládací panel, Restart a Vypnutie). Je to program, ktorý vám umožní zvýšiť vašu produktivitu.

Nastavenie je veľmi jednoduché. Program stiahnete a rozbalíte niekde do adresára. Potom ho spustíte. Netreba nič inštalovať. A poviem Vám, programy ktoré netreba inštalovať sa mi v poslednej dobe akosi zapáčili.

Nastavenie:

  1. Po spustení sa vám objaví okno:
  2. Ako náhle je program spustený, môže nastaviť ktorým tlačidlom myši budete MouseExtender spúšťať. Predvolené je stredné tlačidlo myšky (ja som si nastavil: Ctrl + stredné tlačítko myši).
  3. Teraz je na rade nastaviť vybrané programy, ktoré často spúšťate. Programy jednoducho pridáte tak, že v otvorenom okne stlačíte pravé tlačidlo myši a v rozbalenom menu vyberiete možnosť “Add File or Program”. Otvorí sa Vám okno kde nájdete program, ktorý chcete pridať. Takto si pridáte aj ostatné programy… a MouseExtender minimalizujete.
  4. Odteraz MouseExtender už len používate. Nech ste kdekoľvek a robíte čokoľvek, jednoducho stlačíte predvolenú kombináciu klávesov a spustí sa Vám MouseExtender. V jeho okne kliknete na ktorýkoľvek program a on sa Vám v zápätí spustí. Jednoduché, že? A hlavne rýchle.

Podobne si môžete nastaviť otvorenie zložiek (adresárov), alebo webové stránky. Môžete si pridať aj už spustený program, ale to už je ďalší spôsob ako pridať program do MouseExtender. Ďalej máte v okne tri tlačítka s ktorými môžete spustiť Control Panel, alebo reštartovať PC, alebo aj dokonca vypnúť PC. Ak sa Vám práca s programom zapáčila nezabudnite si nastaviť jeho automatické spustenie po štarte počítača.

Vyskúšajte si tento program a niečo pekné mi napíšte do komentárov. Do komentárov môžete napísať mne a aj iným čitateľom môjho blogu aký šikovný spôsob na spúšťanie programov používate Vy. Ďakujem.  :-)

1 komentár to “Pohodlné spúšťanie programov myškou”

  • duro:

    ja pouzivam y’z dock, je to “vyskakovaci” app launcher, mam ho vo vrchnej casti obrazovky. bacha je to velmi chytlave

    inak velmi sikovne umiestnenie banneru medzikontrolnym kodom a submitom :-)

Napíš odpoveď

husle
OK knihy