Šikovný url skracovač do Firefoxu

cutyfox

Ak potrebujete preniesť, poslať, zverejniť príliš dlhú url adresu, je lepšie a hlavne krajšie poslať jej skrátenú verziu. K tomuto účelu slúžia skracovače url odkazov. Na webe je ich niekoľko. Ja vám predstavím jeden skracovač s pridanou hodnotou.

Webové skracovače obyčajne fungujú takto: dlhú adresu webovej stránky vložíte do formulára niektorého webového skracovača odkazov a po stlačení tlačidla vám skracovač vygeneruje krátky odkaz na stránku. Takto skrátený odkaz potrebujete skopírovať do schránky a následne vložiť do facebooku, alebo do správy na twitteri a pod.

Cutyfox URL Shortener je rozšírenie do Firefoxu. S ním sa tento celý postup získania skrátenej url adresy dá zjednodušiť a urýchliť.

Aplikáciu si nainštalujete zo stránky: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/cutyfox-url-shortener-googl-is/
Po inštalácii ju môžete nakonfigurovať. Môžete si totiž vybrať, ktorý skracovač sa má používať. Na výber je ich niekoľko: bit.ly, is.gd, goo.gl a mcaf.ee.

Ďalej si môžete povoliť alebo zakázať automatické kopírovanie do schránky (Auto-Copy into your clipboard). Užitočnou vecou je aj možnosť pripojenia k tomuto skrátenému url aj nadpis článku. Nakoniec vám už len ostáva preniesť sa do twitteru, facebooku alebo niekde inde a vložiť skrátený link.

Link: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/cutyfox-url-shortener-googl-is

 

Detect language » Slovak

1 komentár to “Šikovný url skracovač do Firefoxu”

Napíš odpoveď

husle
OK knihy