Užitočné informácie na internete

V mnohých filmoch západu, hlavne v tých týkajúcich sa budúcnosti, ste mohli vidieť množstvo informácií ktoré človek mohol okamžite nájsť na internete. Ale ako je to v skutočnosti? Na anglicky hovoriacich stránkach je to už celkom slušné. Začína tam platiť: “všetko je na webe“. Ako je na tom ale slovenský internet?
V tejto kategórii by som chcel poukázať na veci, ktoré sa už nájsť dajú. Netvrdím, že to budú samotné novinky. Je možné, že niečo už funguje nejakú dobu, ale keďže som to ešte nepotreboval tak som o tom nevedel (ani nehľadal) a teda ani o tom nepísal ani slovo.
Ak poznáte nejakú dobrú stránku s konkrétnymi informáciami, ktoré sa vo všeobecnosti zídu aj ďalším používateľom internetu, dajte mi vedieť. Budem vám nesmierne vďačný.

Ako prvú vec ktorá sa vám určite zíde (hlavne blogerom).
Za mojich mladých čias si spomínam profesora slovenského jazyka ktorý hovoril o presných a jednoznačných pravidlách Slovenského jazyka. Ale spomínal aj množstvo nejednoznačných prípadov, kedy je pochybnosť či sa daný výraz píše tak alebo onak. No a na toto sú dobré dva nástroje ktoré sú vám k dispozícii na: www.forma.sk

Na tejto stránke nájdete: Elektronický lexikón slovenského jazyka
www.slex.sk

Ďalšia dobrá vec je: Jazykový korektor slovenského jazyka
www.forma.sk/spell.aspx

Napíš odpoveď

husle
OK knihy