Ako naplniť predsavzatia

Chcete mať úspech? Samozrejme, že áno! A čo takto niečo pre tento cieľ urobiť? Ale veď hej. Ale podarí sa Vám to? Za aký dlhý čas? Verte či neverte, ak nič nezmeníte vo Vašich životoch, tak všetko pôjde prinajlepšom tak ako doteraz. Ale, to samozrejme nechcete. Vy chcete byť úspešnejší. A čo takto niečo pre tento cieľ urobiť? Ale veď to je zase tá istá pesnička…
Nejdem Vás už trápiť dlhými úvahami, ale ak viete čo treba zmeniť, aby ste sa mali lepšie, tak nasledujúce body by Vám mali pomôcť naplniť Vaše predsavzatia.

 1. Vyberte si jednu vec
  Ak toho máte veľa, tak to obyčajne končí tým, že urobíte toho veľmi málo. Je to jednoducho preto, lebo už nemáte čas a teda ani možnosť sa poriadne sústrediť na jednu vec. Viete ako sa chytajú zajace? No predsa, pekne po jednom. Ak by ste ich chceli chytiť všetky naraz tak sa Vám rozutekajú na všetky strany. Preto si vyberte jednu vec ktorú chcete dosiahnuť a doprajte si na ňu dosť času a energie. Ak ju zvládnete, prejdite k ďalšej úlohe.
 2. Nepreceňte sa
  Je dobré si dať veľké ciele, ale nie je dobré dávať si neuskutočniteľné ciele. Vtedy to obyčajne končí tak, že to jednoducho človek nezvládne a vykašle sa na to. Skúste si veľké ciele rozdeliť na menšie úseky. Ak chcete zhodiť, tak nie hneď 20 kg ale povedzme 2-4 kg. Ak chcete behať, tak najprv kratšie trate a nie hneď maratón…
 3. Myslite krok dopredu a predvídajte zmeny
  Je veľmi ťažké napredovať, ak musíte niekoľkokrát svoje úsilie prerušiť. Vyhnúť sa tomu môžete len tak, že sa budete snažiť myslieť krok dopredu. Premyslite si čo všetko budete potrebovať k splneniu cieľa. Kúpte, alebo požičajte si nejaké knihy. Pýtajte sa známych. Hľadajte na internete. Toto všetko Vám pomôže pripraviť sa na zmenu. Naladíte sa správnym smerom a budete postupovať za cieľom bez zbytočných prestávok a obchádzok.
 4. Vyberte si dátum začatia zmeny
  Vy samy najlepšie viete kedy je dobré začať so zmenou. Je lepšie začať keď máte čas, dobrú náladu a tiež keď ste obklopený pozitívnymi ľuďmi. Samozrejme, najlepšie je začať hneď. Pri stanovení začiatku berte ohľad na Vašu energiu, časovú zaneprázdnenosť.
 5. Napíšte si to na viditeľné miesto
  Ak chcete niečo zmeniť vo svojom živote, je dobré to mať neustále na očiach. Napíšte si Váš cieľ na papier. Napr.: Som odhodlaný učiť sa viesť svoj vlastnú firmu. Každodenné prechádzky prospievajú môjmu zdraviu. Snažím sa byť trpezlivý aj keď som unavený a pokojný uprostred chaosu.
 6. Prijmite zlyhanie a poučte sa z neho
  Verte ak sa Vám nepodarí sa hneď zmeniť, je to normálne. Zlyhania Vám nemajú priniesť zlú náladu, alebo nechuť k ďalšiemu úsiliu. Svoje zlyhania analyzujte a poučte sa z nich. A hlavne pokračujte ďalej.
 7. Odmeňte sa
  Samozrejme najlepšou odmenou bude dosiahnutie úspechu, ale doprajte si odmeny aj počas cesty za cieľom. Stanovte si pravidlá ktorých dodržiavaním získate odmenu na konci týždňa. Neskôr si stanovte aj väčšiu odmenu napríklad každý mesiac alebo po ukončení každej etapy.

Vyskúšajte tieto pravidlá. Aspoň niektoré z nich a uvidíte, že Vám pomáhajú.
Ak máte aj vlastné fintičky na dosahovanie cieľov, budem rád keď mi o nich napíšete do komentárov.

3 Odpovede to “Ako naplniť predsavzatia”

Napíš odpoveď

husle
OK knihy